[5.12.2010]

5. prosince 2010 v 21:12 | ★ °T° ★ |  Bla Bla Bla
"Kannst du kein Stern am Himmel sein, sei eine Lampe am Haus."


Tenhle víkend? Dlouhej a zároveň krátkej. Fajn a přitom prázdnej a nudnej. Tolik věcí jsem dělala a vlastně jsem se i tak trochu bavila, ale pořád mám takovej pocit, jako by si to za mě užil někdo jinej a já jen tak z dálky pozorovala co se děje.
Možná je to tím hnusem venku, zima a sníh, mráz že by se jeden z toho picnul, ale poslední dny jsou tak divný, tak bez ničeho. I když oproti tomu, jak jsem dřív pořád jen seděla a nic nedělala, za poslední dobu s mamkou pořád někam chodíme, nákupů že mi z toho jde hlava kolem, nový boty, šatky na maturák, další boty, kabela, sako, sukně, bla bla bla. Věci, z kterejch bych skákala radostí do stropu, ale já jen poděkuju a vůbec nemám chuť se z těhle příjemnejch maličkostí radovat.
Maturák a ve škole šílený dohady, div ne bitky mezi těma slepicema tam, mám sto chutí zařvat na ně velký červený SHUT UP a vypadnout ven, zahrabat se do postele a zaspat všechno, vánoce, novej rok a i ten blbej maturitní ples, na kterej se všichni včetně mojí rodiny co tam jde, těšej víc než já.
Jediný co mě poslední dobou docela drží jsou psi a knížky, který ač z povinnosti čtu k maturitě. To jsou chvíle, kdy člověk přemýšlí nad úplně jiným světem, je mimo a všecko tak hezky plyne až to někdy nestíhám. A za to jsem ráda, protože mě ten život nějak unavuje. Lidi, věci, rozhovory, všechno mi tak nějak leze na nervy a mám potřebu nějak vypnout, jenže problém je v tom, že já jsem pořád ještě ani nezapnula.
Najednou zjistím, že mám chuť někam jít a pak mi dojde, že vlastně ani nemám s kým. Natka, která je teď věčně v praze u svýho boyfrienda, ta se mnou těžko někam půjde a abych pravdu řekla, nejsem zrovna typ, kterej baví řešit téma kluci, vztahy, etc. tudíž 90% věcí, co mi řekne mi z tý palice stejně vymyzí ven. A pak už tu najednou nikdo není a já si uvědomuju, že i to málo lidí, s kterejma se tady stýkám svým způsobem nejsou takoví kamarádi, se kterejma se člověk chce jít bavit, se kterejma se může uvolnit a všechno pustit ven. A tak si zůstávám sama ve svý bublině ničeho a něco mě pořád tak hnusně užírá.
Čím dál víc mě mrzí, ač jsem si myslela, že to tak hrozný nebude, je to, že letošní vánoce budou první, který nestrávím s mamkou doma. Jsem už asi prostě velká na to, abych byla zas tak moc upjatá na tohle, ale člověka to prostě zamrzí, když si vzpomene na to, jak to každej rok chodí.
Když si všichni 3 sednem doma ke stolu, psiska louděj kousek řízku a my se v klidu najíme, máma ě občas sprdne ať si sednu slušně a pak si rozbalíme dárky a koukáme na chůvu k pohledání třeba 5x za sebou. A ona bude na druhý půlce zeměkoule a já s bratrem u babičky. Ne že bych tam nejela ráda, ale prostě to bude o něčem jiným a to něco je hodně důležitý a je těžký si to pořád odmítat nechtít to přiznat. To samý se Silvestrem a maturitním plesem.
Ani půlka rodiny nenahradí to, že tam nikde nebude mamka se mnou, všichni tam budou mít rodiče, který se budou bůh ví jak dmout pýchou a já budu dělat, jak mi to přece nevadí, že to zvládnu, mám tam přece babičku a dědu, a spoustu dalších, který mi tohle nahraděj. A přitom? Nenahradil by to ani vyhublej Kaulitz uprosřed parketu. Moh by se jít bodnout.
Teď asi budu uvažovat o tom,jestli tenhle článek zveřejnit nebo ne, ale stejně to udělám, protože potřebuju tohle vypustit někam ven do éteru a zbavit se těhle myšlenek aspoň chvíli.
Letošní rok je prostě divnej až se mi z toho zvedá žaludek, když se tak ohlídnu zpátky, co se za tenhle rok vlastně stalo? Kdybych měla odpočítat měsíce, jedinej kterej se třpytí v tom zbytečku vzpomínek je březen, 15. březen a návaly absolutního štěstí. A pak je to všechno jen taková šedivá mlha, občas někde prosvítající světýlkama.
Na tyhle vánoce se v podstatě ani moc netěším, nejradši bych je strávila doma, v zamčeným bytě s psiskama. A to by možná stačilo, než nějaký tajtrlíkování u stromečku, kterýho je stejně na vánoce škola. Já bych si ozdobila větev, udělala 4 řízky - jeden pro mě, druhej pro bratra a každýmu psovi jeden a bylo by po prdeli.
Vánoce jsou tak strašně psychózní, když se to tak vezme. Když někdo neslaví velikonoce, to se jako divný nikdy nebere, ale když někomu řeknete tohle - že byste na vánoce nejradši zalezli do hromady peřin, čučej na vás jak kdybyste spadli z višně... A přitom na těch svátkách nic světobornýho není, u nás už to dávno není založený na principu, že se schází rodina. Tím je hlavní účel ztracenej a je to pak prostě taková jednoroční tradice dárků a kravin.
Mám Vánoce ráda, ale na ty letošní neplatí nic jinýho než výše vypsaný přívlastky.
Potřebovala bych kouzelnou gumu a všechny tyhle kraviny bych si z tý palice vymazala.

Třeba mi jí Ježíšek přinese. ...

5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 weili weili | Web | 7. prosince 2010 v 16:13 | Reagovat

jo jo, to znám, najdeš fotku, zastaví se ti dech a plná euforie ji ihned bez rozmyslu ukládáš :DD
ňách, děkuju :)) sice jí tam zatím vůbec nemůžu najít, ale budu hledat, dokud nezčernám :D nechtěl by si ty džíny na sebe třeba vzít ještě jednou? :DDD ♥

2 Nattie Nattie | 8. prosince 2010 v 19:39 | Reagovat

Téda, na tenhle článek jsem narazila náhodou a strašně dobře se mi četl. Protože jsem se s ním tak nějak ztotožnila. Hlavně ta část s kamarády... Já teď svoji nejlepší kamarádku vidím jednou za 14 dní. Pořád si na to nemůžu zvyknout. A když se chci jít tady v Praze někam bavit, pokecat, tak nějak nemám s kým... Okolo jsou lidi, se kterýma se bavím, ale nemůžu jim vysypat svoje trápení nebo se bavit o úplných blbostech... protože to prostě nejsou spřízněné duše a jsou úplně někde jinde... A to řešení vztahů mě taky nebaví, jako kdyby neexistovalo jiný téma. Někdy se naskytne příležitost se jít někam bavit, ale já se většinou neuvěřitelně nudím (když přijdu do nějakého podniku a není tam slyšet vlastního slova... co tam teda mám dělat?:) a nejlíp mi opět vyjde možnost užírat se radši někde sama.

Promiň za mé duševylití^^ Ale nějak jsem měla potřebu to napsat:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama