[zamyšlení - nad vším - kolem mě]

18. prosince 2012 v 20:35 | ♥T♥ |  Bla Bla Bla

Co se to děje se světem? Žijeme v něm každý den, a je to čím dál tím horší. Zatím se to neděje nám, ale co až dojde řada i na nás?
Lidi jsou na sebe čím dál tím víc zlý. Nikdo nikomu nepomůže. Nikdo neztratí čas pro soucit. Co se to děje?
Někdy je mi z toho tak smutno, až mi chce srdce vyskočit z hrudníku. Nevím, jestli jsem jen jeden člověk z mála, kterej se občas zamyslí nad tím, co se děje kolem.
Kolik je na světě vlastně lidí? A kolik z nich se zastaví, aby si uvědomilo c čem to žijeme?
Svět je jedna velká koule na který musíme všichni žít. Svět není zlej. To jen lidi jsou. Nenávidí se a neví proč. Kradou, závidí si, vraždí jeden druhýho. Na co? K čemu? Jsme na tomhle světe přece proto, abychom si odžili svůj příběh. Krásnej příběh. Tak proč jsou kolem lidi, který kazí všechno?
Společnost je zvrhlá a nenávistná. Závistivá a nepřející. Závidíme jeden druhýmu. Nepřejeme si navzájem nic dobrýho. Nepomáháme si. A když pomůžeme, vrátí se nám to někdy?
Poslední dobou v týhle hnusný uspěchaný době mě začaly těšit maličkosti. Možná, kdyby to tak měl každej, ubylo by stresů, zlosti a lhostejnosti. Víte, co je ten nejhezčí pocit? Když někomu pomůžete, prostě tak, bez nároku na cokoliv. Prostě jen z dobrýho svědomí a pocitu. Nejlepší na tom pocitu je, že Vás nic nestojí a je tak strašně jednoduchý ho získat. Stačí třeba pustit starou paní v tramvaji. Pomoct klukovi s bílou holí do schodů. Pustit před sebe ve frontě na nákup někoho, kdo toho má míň než Vy. Pochválit třeba jen hezkej kabát nějaký slečně na ulici. A ten pocit je super. Ale trvá jenom chvilku a v dnešní zlý době je čím dál tím vzácnější.
Co mě strašně mrzí je společnost, ve který žijeme. V tomhle státě neustále někdo na něco nadává. Peněz je málo, práce je málo, poplatků moc, ceny jsou vysoký.
Ale je to prostě tak. A je to realita. A my jsme si jí vybrali. Nevím, kam ten náš národ spěje, ale já doufám - pevně doufám v to, že generace lidí v mým věku takhle nedopadne. My nejsme poskvrněný komunismem, my žijeme ve svobodě a v demokracii a měli bysme v tom pokračovat.
Jak je možný, že v listopadu roku 1989 českej národ zvonil na Václaváku klíčema a bojoval za demokracii, když dneska jsou v tomhle státě pomalu ale jistě u moci zase komunisti?
Proč před rokem třičtvrtě národa brečelo za V. Havla a dneska 365 dní potom ho půlka z nich nechce ani cítit, ani o něm slyšet?
Neměli bychom se nad sebou zamyslet? Lidi, kteří v listopadu zvonili klíčema a dneska plivou špínu by se měli probrat. Možná bychom se měli probrat všichni. Chceme zase žít v útlaku bez svobody bez možností? Nebo to jediný, za co jsem kdy na český národy byla pyšná, přišlo v niveč?
Proč člověk, který se zasloužil o naší zemi v tom nejlepším úmyslu má dnes pošpiněný jméno? Není to vůbec o politickém postoji ani ideologii ani názoru. Je to jen a jen o slušnosti. Je jedno jestli umře V. Havel nebo nějaká babička támhle ze Lhoty. Ale pořád je to lidskej život, kterej má cenu a my to musíme respektovat. Znáte snad všichni úsloví "O mrtvých jen dobře" ? Když už teda není nic dobrýho, co bychom o tom člověku řekli, radši mlčet. Tohle je přece ta základní slušnost bez ohledu na cokoli.
Lidi si neustále stěžujou na všechno v tomhle státě. A přitom oni jsou ale tím jediným nositelem moci, jenom my, lidi to můžeme změnit. Ale kdy si tohle jeden po druhým až do posledního člověka uvědomíme? Spoléháme na to, že se "to nějak udělá". Nepůjdeme volit, ale budeme na to nadávat!! Jasně, to je přece nejjednodušší.
Už nemám co bych řekla, protože čím víc nad tím přemýšlím, tím víc je mi z toho smutno. Zvlášť takhle před Vánocema.
Teď mě tak napadá, možná, kdybychom žili za 1. republiky - zlatý éře českýho národa! Bylo by to super. Otázkou je, jestli by dnešní "moderní shnilá" společnost nezničila i tenhle ideál během chvíle. Třeba by nám prospělo prožít obrovskou světovou válku. Zní to hnusně a příšerně a nikdy nechci, aby se to muselo stát, ale když se nad tím logicky zamyslím, je to možná už to poslední, co by lidem vrátilo tvář. Donutilo by nás až násilí a ztráty navrátit se k lidskosti? Pomáhat si bez nároku na odměny? Soucítit spolu a semknout se?
Možná, že vlastně ani to ne. Dneska jsou lidi světem tak sežraný, společností, která vyvýjí obrovskej tlak, že se honí jen za svým ziskem, kopou jen sami za sebe. Na jiný se nespolíhat.
Společnost je zlá. Ale jednu zásadní věc bychom si měli napříč všemi vrstvami obyvatel uvědomit. Ať jsme bohatí, chudí, chytří nebo hloupí, malí nebo velcí, veselí či smutní - my jsme ta společnost - my jsme ten svět, který žijeme. Jsme všude kolem sebe.

Možná na závěr ani nemá cenu nic moc dodávat. Myslím, že zrovna zmiňovaný pan prezident Havel to vystihl naprosto dokonale...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BAARRCCAA BAARRCCAA | Web | 31. prosince 2012 v 12:01 | Reagovat

Kotě, ty mě vždycky tak rozsekáš!♥:') Zmínila jsem se už u sebe, ale chtěla bych ti ještě jednou vážně poděkovat za ty kombo chvíle, které jsme si spolu letos užily. Jsi jedna z nejlepších žen světa a věř, že si toho všeho fakt vážím. Hlavně TEBE si vážím a miluju tě víc jak svý boty. Nemysli si, chodím sem stále, všechno pročítám, všechno mám naštudováno a absolutně to tady zbožňuju (že souhlasím s každým tvým slovem, které tady kdy padlo, snad ani říkat nemusím), akorát jak sem lezu pořád v té studijní době:D, tak komentář pořád odkládám a odkládám, až ho odložím úplně:(( ale přísahám, jsem tu pečená vařená, kolikrát si čtu články i dvakrát. Protože seš prostě žůžo.
Ráda bych taky řekla, že i když tě do toho nechci moc vrtat, musíš/musíte přijet. Přísahám, že takové kabelky a boty za TAKOVÉ ceny jste v životě neviděly!!!!!♥ Musím vás tam vzít. A já přijedu určitě, to si zapiš do deníčku. Jestli přežiju (přežijem) zkouškové, tak jsem tam jak na koni.
Týnuše, ty vopice, děkuju ti za každé tvoje krásné slovo, ty seš prostě nejlepší a já tě bezpodmínečně ŽERU!♥♥♥♥♥ Přeju ti krásnýho Silvestra (i všechny ostatní dny), myslím na tebe nonstop:*

ps. podzravuj mi Zachoše:*

2 BAARRCCAA BAARRCCAA | Web | 18. května 2013 v 22:54 | Reagovat

LÁSKO MÁ NEJDRAŽŠÍ, PŘEJU VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZKÁÁÁÁM, ÁÁÁÁ♥♥♥♥ moc na tebe myslím a nejvíc tě miluju:* nemůžu se dočkat, až budeme spolu a ty naše květnový hepybrzdeeeej oslavíme XXL lambákem! Kurňa, mně se tak stejská, nejradši bych ti teď fukla 483 000 000 konfet do toho tvýho krásnýho obličejíku, hami ňami, a dotáhla Kaulitze, aby ti speciááálně zatančil u dřevěnýho trámu:*** (no počkej, to není ani moc vtipný, uuu, to bych vlastně fakt docela ráda viděla, hmm..)
AJ LAV JU, ty moje čičiiiiiiinooooo♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama